Home Page Slider

  • sp42zaprasza
  • 4
  • 7
  • klasa IV

image001Począwszy od roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum nr 16 funkcjonuje klasa sportowa o profilu piłka nożna. Jest to klasa wyjątkowa w skali Białegostoku, a także całego województwa podlaskiego, gdyż uczą się w niej zarówno chłopcy jak i dziewczynki trenujące piłkę nożną.

 

 

 3

Nauka w klasie sportowej jest doskonałym połączeniem możliwości zdobywania wiedzy z codziennym treningiem. Program treningowy realizowany jest na 10 godzinach wychowania fizycznego w dogodny sposób wkomponowanych w tygodniowy rozkład zajęć.

 DSC06447

W czasie wakacji oraz ferii zimowych uczniowie klas sportowych biorą udział w obozach sportowych, na których w bardzo przyjemny sposób można połączyć pracę na treningach z odpoczynkiem od zajęć szkolnych. Szkoła posiada doskonałą bazę treningową. Nowo wybudowane boisko ze sztuczna nawierzchnią pozwala trenować na zielonej trawie przez cały rok. Oprócz boiska ze sztuczna trawą uczniowie maja dostęp do pełnowymiarowego boiska z naturalna nawierzchnią. Zimą zajęcia prowadzone są na dwóch salach gimnastycznych.

 DSC06565

Archiwum aktualności