Home Page Slider

 • sp42zaprasza
 • 4
 • 7
 • klasa IV

Dziewczyny z klas piłkarskich na oddziale onkologii podczas „Dnia Dziecka Chorego”
W niedzielę 12.02 odbył się Światowy Dzień Dziecka Chorego. Z tej okazji Nasze uczennice, wraz z klubem Sportowym „Włókniarz” zostały poproszone przez Fundację „Pomóż Im” by wesprzeć dzieci z oddziału onkologii szpitala dziecięcego DSK w Białymstoku. Czynnie uczestniczyliśmy w świetnie zorganizowanym evencie ku pokrzepieniu serduszek maluszków z tak okrutną chorobą. Najpierw wypisaliśmy życzenia na balonach, by potem je puścić ku niebu, następnie roznosiliśmy i częstowaliśmy wszystkich gorącą czekoladą dla ogrzania i osłodzenia tego i tak juz pięknego dnia.
Na koniec duża część Naszej piłkarskiej rodziny udała się na oddział onkologii, by Głównym Gwiazdom tego dnia wręczyć pamiątkowe medale (trzeba zaznaczyć iż nie były to zwykłe medale, a te mające dość duży sentyment, gdyż otrzymane za zdobycie Mistrzostwa Województwa w kategorii Młodziczek za sezon 2015-16), oraz przekazać pamiątkowy szalik klubowy z podpisami Naszych zawodniczek.

dd3 dd4
 

IV miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet FUTSAL U-14 Toruń 2016
Dziewczęta z Naszych klas sportowych osiągnęły niesamowity sukces na arenie ogólnopolskiej!!! Drużyna była jedna z najmłodszych w całym turnieju, a mimo to jako kopciuszek i absolutny nowicjusz wśród uznanych marek kobiecej piłki potrafiła dotrzeć aż do półfinału. Wielkie GRATULACJE wszystkim dziewczynom.

mp u14 futsal

Zawodniczka naszej szkoły powołana do kadry Polski U-15 w piłce nożnej
Trenerka reprezentacji Polski do lat 15 Anna Gawrońska podała listę zawodniczek na zgrupowanie w Zielonce, które odbędzie się w dniach 8-11 maja 2016 roku. Jest to duże wyróżnienie dla naszej zawodniczki jak i trenera; Marcina Augustynowicza. Powołanie do kadry Polski również jest wyróżnieniem dla naszej szkoły i ukazuje jak duży wkład wnosimy w piłkę kobiecą w Białymstoku i całym województwie Podlaskim.

julka

Nasze uczennice zdobywają wicemistrzostwo województwa w piłce nożnej halowej seniorek!!!

Uczennice klasy I „c” Julia Lasota, Agnieszka Garbowska i Ola Sokołowska reprezentowały barwy Włókniarza Białystok w Turnieju o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w futsalu kobiet Super Women, 2016. Julia Lasota otrzymuje tytuł Królowej strzelczyń – Gratulujemy!!!

WIELKI SUKCES DZIEWCZYN Z KLASY PIŁKARSKIEJ – 4 MIEJSCE W MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI U-14 W FUTSALU KOBIET!!!

Wielkiego osiągnięcia dokonały dziewczyny z klasy 1”c” Agnieszka Garbowska, Julia Lasota i Aleksandra Sokołowska reprezentujące w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14 w futsalu kobiet drużynę Włókniarza Białystok. Nasze uczennice zajęły 4 miejsce w Polsce co jest najlepszym wynikiem w historii kobiecej podlaskiej piłki nożnej. Trenerem drużyny jest Pan Marcin Augustynowicz, nauczyciel naszej szkoły.

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK

W niedzielę 18.10 o godzinie 11.00 na boisku przy ul. Sokólskiej w Białymstoku odbył się turniej eliminacyjny klubowych mistrzostw Polski U-16 kobiet. Gospodarzem zawodów był miejscowy KS Włókniarz.

7

W szeregach gospodarzy wystąpiły uczennice klasy sportowej. W eliminacjach brały udział:

 • Julia Lasota
 • Szóstko Karolina
 • Sokołowska Aleksandra
 • Garbowska Agnieszka

W rywalizacji z zawodniczkami starszymi o 2-3 lata od siebie, nasze dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Niestety w decydującym o awansie do dalszej fazy rozgrywek meczu z drużyną z Lublina nasze dziewczyny minimalnie przegrały 1:2 i odpadły z rywalizacji.

MECZ REPREZENTACJI MŁODZIEŻOWYCH

W dniu 13.10.2015 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyło się spotkanie młodzieżowych reprezentacji Polski i Rumunii. Przed meczem nastąpił miły akcent dla Publicznego Gimnazjum Nr 16. Uczennice naszej szkoły dostąpiły zaszczytu wyprowadzenia zawodników obu Reprezentacji na płytę boiska oraz towarzyszenia im w czasie odgrywania hymnów państwowych.

39968

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu biaystokonline.pl

REPREZENTANTKI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

Miło nam poinformować, że w szeregach naszej klasy trenują Reprezentantki Województwa Podlaskiego w kategorii U-16. Nasze województwo reprezentują:

 • Julia Lasota
 • Szóstko Karolina
 • Sokołowska Aleksandra
 • Garbowska Agnieszka

8

Zawodniczki reprezentują barwy Klubu Sportowego „WŁÓKNIARZ” Białystok.

Archiwum aktualności