Home Page Slider

  • chor1
  • sp42zaprasza
  • 4
  • 4b
  • 7
  • klasa IV
  • code

Szkolna gra fabularna "Wiedźmin"

image5124 marca 2015r. nasza szkoła na 4 godziny zmieniła się w wiedźmińską wioskę. Wszystko to za sprawą niekonwencjonalnego omawiania lektury klas III – opowiadań o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Wszyscy uczniowie klas III zaangażowali się w zorganizowanie i przeprowadzenie Larpa, w którym wystąpili jako postacie ze świata Wiedźmina. Do gry zaprosili klasy I i II (podzielone na 8 grup – każda z inną trasą), które mogły nie tylko zapoznać się z bohaterami opowiadań, ale też wykonać kilkanaście zadań, by pomóc ocalić ukochanego czarodziejki i zebrać 5 magicznych składników mikstury  uzdrawiającej. Scenariusz gry napisała Sylwia Krysztopowicz z klasy III a, zaś opiekunem inicjatywy uczniów była pani Katarzyna Polak. Zarówno bohaterowie jak i gracze rewelacyjnie się bawili i chociaż przedsięwzięcie wymagało wielu godzin przygotowań, nasz szkolny Larp na długo zostanie w pamięci jako wydarzenie niezwykle ciekawe, emocjonujące, niebanalne i nowatorskie.

Archiwum aktualności