Home Page Slider

  • sp42zaprasza
  • 4
  • 7
  • klasa IV

W laboratorium przyrodniczym

chemiaUczestnictwo w projekcie „W laboratorium przyrodniczym” pomogło powiększyć uczniom wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych i nabyć umiejętności wykonywania doświadczeń. W realizacji projektu pomocy udzielały nauczycielki biologii, chemii i fizyki. Uczniowie wykonywali po 2 doświadczenia z wyżej wymienionych przedmiotów Poprzednio przygotowując instrukcje. Potem wpisywali obserwacje i wnioski. Projekt rozpoczął się w lutym a zakończył w maju prezentacją multimedialną oraz wystawą.

[prezentacja]

Przygoda z wyobraźnią w PG16

logo stworzeni fotoZakończyliśmy właśnie udział w ogólnopolskim projekcie eTwinningowym, podnoszącym kompetencje pisarskie "Stworzeni z wyobraźni". Dla 22 uczniów z naszego gimnazjum to prawdziwa przygoda literacka - musieli się sprawdzić w 10 różnych konwencjach i stworzyć 10 rozdziałów z 10 książek. Do tego stworzyli komiks powieści detektywistycznej. Przy okazji mogli zauważyć, z kim sie dobrze współpracuje, kto ma nieszablonwe pomysły, a kto lekkie pióro. Młodzież uzywała Google Docs, co znacznie ułatwiło pracę. Korzystaliśmy też z grupy na Facebooku, by dzielić sie pracą i informować o kolejnych działaniach. W międzyczasie stworzyliśmy prezentację Boskiej Drużyny PG16 i nakręciliśmy film z życzeniami świątecznymi. Uczniowie wykorzystywali również okreslone formy wypowiedzi i kości Story Cubes od partnera projektu, firmy Rebel. Nad wszystkim czuwała p. Katarzyna Polak przy wsparciu p. Eli Kadłubowskiej. Wszystkie działania podsumowalismy ankietą, w której uczestnicy wysoko ocenili projekt ale też własne zaangażowanie, wspólpracę i funkcję w zespole. "Stworzeni z wyobraźni" wymagali ciężkiej pracy, ale i satysfakcję mamy ogromną. Efekty ogólnopolskiej współpracy możemy podziwiać na stronie bloga: projektu
https://stworzenizwyobrazni.blogspot.com/
i na jego twinspace:
https://twinspace.etwinning.net/22705/home.
https://prezi.com/womci9hrz1nl/wadcy-quotnarracjiquot/
https://www.youtube.com/watch?v=0gUGJMu3wa8&feature=youtu.be

Z książką w teczce przez cały rok!

Koniec roku przynosi podsumowania projektów edukacyjnych - tak jest właśnie z cieszącym się dużą popularnością projektem "Z książką w teczce". Uczniowie realizowail go przez cały rok szkolny, jednocześnie w wielu szkołach w całej Polsce. Był to projekt eTwinningowy, ogólnopolski, szeroko zakrojony. Projekt realizowało 27 uczniów PG 16 w Białymstoku , wykonując czytelnicze zadania. Każdy miał zrobić 5 wybranych przez siebie z 15 zaproponowanych przez opiekuna projektu zadań i przynieść lub wysłać ich efekt. Uczniowie kontaktowali się z nauczycielem dzięki utworzonej na Facebooku grupie „Z książka w teczce Białystok”. Projekt okazał się świetną okazją do zbadania i propagowania czytelnictwa. Uczniowie chętnie zaangażowali się w kolejne zadania i sami je proponowali. Zajęli się tworzeniem plakatów, zakładek, kart z wartościowymi cytatami, które wykorzystywane były jako nagrody za wypożyczenie książki w bibliotece szkolnej. Powstały dziesiątki memów promujących czytelnictwo, serie zdjęć czytających uczniów, wirtualne chmury wyrazowe, ankiety uczniów. Naszym uczniom udało się przeprowadzić kilka ciekawych akcji. np.szkolny projekt, angażujący wszystkich uczniów w plebiscyt wartościowych cytatów. Wielu uczniów stworzyło żywe okładki, recenzje ulubionych książek, własne propozycje okładek. Projekt stał się dla nich przygodą czytelniczą. Zapraszamy na padlet z prezentacją działań uczniowskich:
https://padlet.com/kalopka/zksiazkawteczce
opiekunowie projektu - Katarzyna Polak, Dorota Rutkowska, Ewa Dmitruk

Nowe projekty

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystępuje do realizacji dwóch autorskich grantów, których celem jest wzmocnienie więzi rodzinnych uczniów, integracja środowiska lokalnego oraz poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły. Projekty opracowane przez nauczycieli naszej placówki będą dotyczyły dwóch niezwykle istotnych obszarów funkcjonowania każdego człowieka.

pracowniarodzinna

Projekt Pracownia Rodzinna będzie uwzględniał działania z obszaru szeroko pojętej sztuki, zaś projekt Nasza Rodzina jest jak drużyna będzie miał charakter rekreacyjno-sportowy. Oba uzyskały dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta. Już wkrótce pierwsze działania – zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

naszarodzina

a r

Z dumą informujemy, że nasze gimnazjum, jako jedna z nielicznych szkół Białegostoku, uzyskało dofinansowanie z Urzędu Miasta na realizację opracowanego przez nauczycieli projektu o nazwie:

AKTYWNA RODZINA czyli MAMO, TATO, BĄDŹMY RAZEM

 

Weekendy rodzinne

weekendy rodzinneSerdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w naszej akcji pod hasłem  Weekendy Rodzinne. Jej celem jest popularyzacja aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. W czasie weekendów rodzinnych uczestnicy mają możliwość aktywnego korzystania z sali gimnastycznej, szkolnej siłowni, strzelnicy sportowej. Zarówno młodzież jak i dorośli mogą zagrać w siatkówkę, futsal, tenisa stołowego, badmintona, postrzelać na strzelnicy, poćwiczyć na siłowni na bieżni, rowerach stacjonarnych, orbitrekach, wioślarzach. Jednym słowem warto tu być. Dowodem na to jest fakt, że imprezy organizowane z cyklu Weekendy Rodzinne w pierwszym półroczu cieszyły się rosnącym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i dorosłych.

Najbliższy Weekend Rodzinny 21. 02. 2015r. godz. 10.00 – 12.00

Zapraszamy

Archiwum aktualności