Home Page Slider

  • sp42zaprasza
  • 4
  • 7
  • klasa IV

Wybory przewodniczącego prezydium SU


W dn. 27-28.09.2017r. odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas IV, V i VI oraz oddziałów gimnazjalnych wybierali spośród trzech kandydatów, którzy wyrazili chęć udziału w wyborach. Wybór był trudny, zwłaszcza dla uczniów z klas młodszych, którzy dopiero oswajają się z atmosferą i specyfiką naszej szkoły. W wyrównanej, symbolicznej walce, dwie kandydatury osiągnęły podobny wynik: Natalia Stieszenko (kl. II a) i Aleksandra Kopczuk (III c). Trzeci kandydat: Aleksander Piesiecki (kl. II d) objął w Prezydium funkcję Sekretarza. Dziewczęta, bo przecież nie o funkcje tu chodzi, podzieliły się pracą: Natalia Stieszenko została przewodniczącą z obszarem działania – klasy młodsze, a Aleksandra Kopczuk przewodniczącą ds. oddziałów gimnazjalnych. 

Gratulujemy kandydatom odwagi, dziękujemy wszystkim za oddanie głosów (nawet tych nieważnych) i zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnej współpracy z Samorządem Uczniowskim.

PS. głosowaniem uczniów na koniec roku szkolnego 2016/2017 oraz decyzją p. Dyrektor opiekunami SU w roku szkolnym 2017/2018 ponownie zostali: p. Weronika Włostowska-Zdanowicz oraz p. Sławomir Lebiedziński.


Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Przewodnicząca: Aleksandra Kopczuk - klasa 2c,

Zastępca przewodniczącej: Kornelia Konopka - klasa 3b,

Sekretarz: Natalia Stieszenko - klasa 1a,

Opiekunowie samorządu: Sławomir Lebiedziński, Weronika Włostowska-Zdanowicz.


Zebrania Samorządu Uczniowskiego

Przypominamy, że dokładne informacje dotyczące zebrań Samorządu Uczniowskiego przekazywane są: 

-na bieżąco  przedstawicielom klas.

- ogłaszane przez samorządowych „listonoszy informacyjnych”,

-wywieszane w gablotce samorządu, która znajduje się na drugim piętrze przy sali nr 206.

Obecność przedstawicieli poszczególnych klas jest obowiązkowa, ale przede wszystkim niezbędna do tego, aby realizacja naszych planów przebiegła pomyślnie. Pracy wystarczy dla wszystkich. Do współpracy zapraszamy wszystkie kreatywne osoby.

Samorząd Uczniowski


Działania Samorządu Uczniowskiego

- Zbiórka nakrętek

- Przydzielenie uczniów do poszczególnych sekcji: kulturalnej ,dekoracyjnej, redakcyjnej, multimedialnej, organizacyjnej

-Szczęśliwy Numerek

- Dzień Edukacji Narodowej

- Narodowy Dzień Niepodległości

- Plan lekcji klas

- Charytatywne akcje świąteczne

- Organizacja dyskotek

- Akcja „Kotylion”

-  Nietypowe święta    

- Założenie skrzynki pocztowej do korespondencji uczniów i samorządu


 

Podsumowanie II półrocza pracy SU

Pracowity rok za nami i dlatego chcielibyśmy pochwalić się akcjami, które zorganozował Samorząd Uczniowski podczas II półrocza.Przed nami dwa miesiące odpoczynku, ładowania akumulatorów i zbierania nowych pomysłów, aby od września ruszyć z nowymi inicjatywami.
Póki co, zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć i życzymy wszyskim udanych wakacji:)

Pies Ferbuś…czyli Psi Żywot

W ostatnim dniu nauki w kwietniu, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego, naszą Szkołę odwiedziły pracownice Białostockiego Schroniska dla Zwierząt, panie Edyta Rutkowska i Monika Gąsiorowska. Towarzyszył im dzielny pies Ferbuś rasy chihuahua. Uczniowie mieli okazję posłuchać i porozmawiać o psach, ich zwyczajach, o blaskach i „cieniach” opieki nad zwierzętami. Goście opowiadali o tym, jak można zostać wolontariuszem w Schronisku dla Zwierząt oraz o potrzebach tej placówki, jakie powstają w związku z coraz większą ilością psich podopiecznych. Stąd inicjatywa Samorządu Uczniowskiego polegająca na zorganizowaniu akcji Psi Żywot, której celem jest zbiórka koców, ręczników, poduszek, kołder i bielizny pościelowej - artykułów potrzebnych w prowadzeniu schroniska. Liczymy na aktywny udział w akcji członków naszej szkolnej społeczności. [film]

Podsumowanie I półrocza SU

Pierwsze półrocze dobiegło końca, a w związku z tym Samorząd Uczniowski postanowił przypomnieć wszystkim, co udało mu się zorganizować, w czym pomóc i w czym zamieszać ;):

-        przeprowadzenie wyborów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego;

-        pisanie życzeń na plakatach z okazji Dnia Edukacji Narodowej;

-        organizacja październikowej dyskoteki szkolnej;

-   upamiętnienie Dnia Niepodległości 11 listopada, czyli zaangażowanie wszystkich uczniów w tworzenie ogromnego kotylionu;

-        współorganizacja i przeprowadzenie Światowego Dnia Rzucania Palenia;

-        organizacja serduszek z życzeniami w związku z Dniem Życzliwości;

-        organizacja Dnia Pluszowego Misia oraz konkursu na największego misia;

-        współorganizacja zabaw andrzejkowych,

-        organizacja Mikołajek;

-        świąteczne dekorowanie drzwi klas;

-        organizacja konkursu na Dzień Babci i Dziadka;

-        przeprowadzenie głosowania na „Nauczyciela na 6”;

-        nadzorowanie całorocznej akcji „Szczęśliwy Numerek”;

-        przeprowadzenie zbiórki plastikowych nakrętek – uwaga! Zbieramy dalej!

Dodatkowo możemy się pochwalić, że dzięki inicjatywie uczniów z Samorządu Uczniowskiego:

-   w każdej sali lekcyjnej w widocznym miejscu wisi zegar oraz rozkład dzwonków (aby milej i spokojniej mijały uczniom i nauczycielom lekcje:);

-    w szatni znalazły się dwa nowe duże lustra (abyśmy wiedzieli jak wyglądamy przed i po lekcjach);

-  również w szatni mamy swoją tablicę informacyjną, na której znajdują się plany lekcji każdej klasy (własnoręcznie wykonane), informacje o zastępstwch, konkursach, szczęśliwym numerku i innych ważnych wydarzeniach;

-  na przerwach coraz śmielej i głośniej słychać muzykę ze szkolnego „radiowęzła”, a już niedługo wystartuje kolejny projekt muzyczny.... sami nie możemy się doczekać.


Wiosenny piknik filmowy

Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował piknik filmowy. W małej sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele na własnych kocykach, materacach i poduszkach, zaopatrzeni w przekąski oglądali wspólnie film. Wyjątkowa atmosfera, wspólne przeżycia i emocje sprawiły, że pojawiają się już pytania o następny piknik filmowy. Zgodnie z obietnicami SU nastąpi to już wkrótce.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2016 r. zostały zorganizowane obchody Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy z uczniów przyniósł swojego misia. W związku z tym odbył się konkurs na największego misia. Oto jego wyniki :

1 miejsce – Weronika Galińska i Adrianna Tyburska (miś Stefan)
2 miejsce – Nataniel Kuźmicki (miś Cezary)
3 miejsce – Ania Dobrzycka (Stefan Młodszy)

Archiwum aktualności