Home Page Slider

  • sp42zaprasza
  • 4
  • 7
  • klasa IV

Gimnazjada Miasta Białegostoku

DSC 0116W dniu 06.04.2017 zespół koszykówki dziewcząt naszej szkoły uczestniczył w Finale Gimnazjady Miasta Białegostoku klas pierwszych. Po zaciętych i bardzo emocjonujących meczach dziewczyny z naszej szkoły wywalczyły  III miejsce w mieście.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSC 0114

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

DSC 0162W dniu 28. 10. 2015 odbyły się mistrzostwa PG nr 16 w tenisie stołowym chłopców. Udział w zawodach wzięło 29 uczniów. Turniej został rozegrany systemem do dwóch meczów przegranych. W wyniku sportowej rywalizacji wyłoniono najlepszych tenisistów gimnazjum:

 

Gimnazjada Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych

przelaje 2015W miesiącu październiku nasze gimnazjum wystartowało w mistrzostwach miasta w biegach przełajowych. Do rywalizacji stanęły dziewczęta oraz chłopcy w 10 osobowych zespołach. Zawody przeprowadzono na trasach w lesie Pietrasze. Po zaciętej walce zespół dziewcząt uplasował się na bardzo dobrym szóstym miejscu w mieście natomiast reprezentacja chłopców zajęła czternaste miejsce. Życzymy dalszych startów oraz sukcesów na arenie sportowej.

Kibicuj z nami

kibicuj z namiInformujemy, że nasza szkoła w sposób czynny uczestniczy w Projekcie organizowanym przez Departament Edukacji UM w Białymstoku oraz Sportową Spółkę Akcyjną Jagiellonia, którego celem jest wychowywanie nowego pokolenia kibiców, nauka kulturalnego dopingu i dobrej zabawy podczas widowisk sportowych, aktywizowanie młodzieży, a także propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. W ramach projektu uczniowie oraz rodzice, jako grupa zorganizowana pod opieką nauczycieli naszego gimnazjum, mogą bezpłatnie wchodzić na mecze piłki nożnej rozgrywane na stadionie miejskim z udziałem drużyny Jagiellonii Białystok. W rundzie jesiennej zostały zorganizowane już dwa takie wyjścia. Wkrótce ruszy runda wiosenna a wraz z nią kolejne mecze. O możliwości wzięcia udziału w akcji będziemy informować na stronie WWW. oraz w formie plakatów na terenie szkoły.

Zachęcamy do udziału w akcji.

Gimnazjada Białegostoku w Strzelectwie

W dn. 13. 02. 2015r. w Białymstoku odbyły się zawody sportowe Gimnazjada Białegostoku w Strzelectwie. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Alicja Bartoszewicz, Ola Czarkowska, Ania Harasimczuk, Oliwia Kaliszewska. Reprezentację chłopców tworzyli: Miłosz Ambrożek, Piotr Bykowski, Dawid Woroszyło. Wszyscy są członkami Szkolnego Koła Strzelectwa. Zawody polegały na strzelaniu do tarczy sportowej z broni długiej z odległości 10 m z postawy stojącej. Zawodnicy oddawali po dwadzieścia strzałów punktowanych. Obie nasze reprezentacje zajęły w klasyfikacji końcowej V miejsce, co pozwoliło im na awans do Finału Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Strzelectwie. Wynik należy ocenić bardzo wysoko, tym bardziej, że w skład naszych reprezentacji wchodzą uczniowie klas drugich (dziewczęta) i pierwszych (chłopcy), mają więc oni szansę na poprawienie swoich osiągnięć za rok.

Archiwum aktualności